Новини

ТАС ЛІНК ПІДВІВ ПІДСУМКИ ЛЮТОГО

28.03.2024

ЕМІСІЯ

Протягом лютого кількість діючих карток майже не змінилася (+0,6%). В структурі платіжних систем провідну роль продовжував відігравати Mastercard (55,4% vs 44,5% у VISA та 0,1% у ПРОСТІР). Проте необхідно відмітити деякий перерозподіл: VISA +0,3%, Mastercard -0,3%.

Порівняно з січнем кількість транзакцій в лютому зросла на 16%, в тому числі за рахунок us-on-them транзакцій (+19%) при зростанні середнього чеку за цей же період на 14%. Показовим в лютому став показник зростання сум us-on-them транзакцій: +35%.

ЕКВАЙРИНГ

Кількість POS-терміналів та банкоматів в лютому також залишилась майже без змін (обидва +1%).

Кількість транзакцій загалом: +6%, в першу чергу за рахунок торгівельних в POS (+23%).  Аналогічну ситуацію ми спостерігаємо і в сумах транзакцій +9% загалом та +23% в POS-терміналах. По сумах транзакцій всі типи крім зняття готівки в банкоматах (-2%), продемонстрували зростання P2P +6%, покупки в електронній комерції +2%. Найбільше зростання середнього чеку в лютому ми фіксуємо в покупках в електронній комерції +6%.

ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ

Загальна кількість транзакцій: майже без змін (+1%). Хоча показовим є перерозподіл темпів зростання між типами транзакцій: С2С +7% vs C2A -6%.

В структурі методів оплат відмічаємо поступове зниження частки локальних card-on-files та ручного ведення карти: 65,1% (-0,4% в лютому) проти частки електронних гаманців: 26,3% у Apple Pay (+0,5% в лютому) та 8,6% у G-Pay. Кращий приріст кількості транзакцій в лютому ми фіксуємо в Apple Pay: +3%.

Повна версія: https://drive.google.com/file/d/1D3l_1vbokAzBuPoxCbDgjvv9c5OwgzYI/view?usp=sharing